Представяме си свят, в който хората свободно споделят знания и умения, даващи възможности за творчество и развитие по забавен и щадящ времето начин.
Създаваме, поддържаме и развиваме гъвкава среда и широк набор от интуитивни инструменти, чрез които хората изграждат, разпространяват и печелят от споделените знания и умения.
Контипсо ООД е създател на комплексната уеб базирана Software as a Service (SAAS) платформа CONTIPSO LEARNING. Тази платформа осигурява среда за взаимодействие между обучители и обучаеми.
Основната цел е създаване, предоставяне, потребяване и възприемане на учебно съдържание по възможно най-щадящия времето на потребителите начин.
Историята на екипа започна през 2006 г. Тогава основателите на Контипсо формираха интердисциплинарен екип за първия общ проект в областта на електронното обучение в ютилити сектора. Тогава всички работеха в различни фирми, но в името на задоволяване на специфичните клиентски потребности обединиха своята експертиза. Проектът приключи успешно, не само като техническо изпълнение, но и като приятелски взаимоотношения. В годините след това този смесен екип изпълни десетки проекти като внедряване на различни типове системи за управление на електронно обучение и създаване на съдържание за целите на дистанционното преподаване.
При изпълнението на разнообразни и сложни проекти за университети, учебни центрове, големи бизнес клиенти и трениг организации екипът преодоляваше редица трудности и ограничения на наличните готови софтуери. Той трябваше да отговори на специфични потребности, включително и чрез програмиране на допълнителни модули и интеграцията с други използвани от организациите софтуери като ERP системи, счетоводни програми и системи за управление на човешките ресурси. Този деветгодишен опит натрупа голяма експертиза, увереност в способностите и ясна представа за специфичните потребности на различните категории клиенти и ограниченията на наличните готови решения.
Членовете на екипа споделяха с удоволствие придобития практически опит. Тодор Миндиликов проведе редица тренинги в областта на създаването и разпространяването на електронни обучения в Барселона, Мадрид, Талин, София и Истанбул на групи от директори на училища и преподаватели по ИКТ. Ивайло Благоев изнесе три международни доклада в Русе, Рим и Палма де Майорка на теми свързани системи за електронно обучение.
Лазар Иванов подготви над 15 електронни обучения за различни категории участници.
Борислав Благоев проектира и изпълни допълнителен модул „HR обучително досие“ с редица функционалности, обслужващи участието и отчетността на дистанционните обучения.
Събраните опит, знания и структурирани познания доведоха до бизнес идеята да се създаде цялостна екосистема, която да интегрира в себе си всичко необходимо за създаване, разпространение, провеждане и отчитане на широка палитра от дейности в областта на дистанционното електронно обучение.
Екипът събра целия свой опит и различни гледни точки и разработи идеен проект за онлайн обучителна екосистема без аналог в световната практика. В контекста на оперативната програма по иновации и конкурентоспособност, екипът проведе внимателен анализ на тридесет и две водещи платформи за управление на електронни обучения и генерира иновативен проект, който бе признат от вътрешни и външни експерти като световна иновация и бе оценен с максималната оценка.
Проектът „Създаване на иновативна трикомпонентна, мултиезична, уеб базирана хибридна платформа за разработка, експлоатиране и дистрибуция на интерактивно електронно обучително съдържание и предоставяне на нови услуги в сферата на електронното обучение и управлението на знанията.“, бе подсигурен с 420 871 лева (европейско, национално и собствено финансирана) и стартира на 31.07.2017 г.
На 12.08.2019 г. проектът приключи успешно и без забележки. Той бе предложен като добра практика при изпълнение на проекти по приоритетната ос „Технологично развитие и иновации“. Беше закупена необходимата техника като сървъри, компютри, аудио техника и друга необходима техника за създаване на дигитални продукти. Целият екип на проекта работи неуморно и отдадено за развитие на платформата. Резултатите надхвърлиха обхвата на проекта.
Настъпилите изменения в бързо променящата се онлайн бизнес среда наложиха генерирането на нови модули и разработка на нови функционалности, за да се запази иновативността и конкурентоспособността на еко системата. Основният екип реагира гъвкаво на предизвикателствата и разшири екипа от експерти работещи по превръщането на разработения прототип във функциониращ бизнес модел.
Резултатите под формата на трицифрено увеличаване на трафика, награди и реални продажби не закъсняха и в края на 2019 г. към основния екип се присъедини нов инвеститор, който освен финансово, подкрепи екипа със своята експертиза в областта на продажбите на софтуерни продукти.
В началото на 2020 г. бе стартиран проект за корпоративна социална отговорност. Contipso има стремеж да подкрепи финансово професионален създател на интерактивен електронен курс по Български език и да предостави безплатна възможност за децата на Българите в чужбина да преминат това обучение.